"Başkanın Mesajı"

Kalabalıklaşan toplumlarda ortak yaşam koşulları giderek zorlaşmakta, düzeni korumaya çalışan yasaların sayısı da giderek artmaktadır. Bu durum, içinde yaşadığımız binaların yönetimini de çok yakından ilgilendirmektedir. Bina yönetimi gerek yasal, gerek mali, gerekse sosyal yükümlülüklerinin olması açısından ve deneyim gerektirdiğinden gelişmiş ülkelerde önemli bir sektör haline gelmiştir. Ancak ülkemizde bu konu henüz gelişmekte olan bir iş kolu olduğundan, içinde yaşadığımız mekanlar çoğu kez yeterli deneyime sahip olmayan kişiler ve/veya hatır için bu görevi üstlenen kişiler tarafından yönetilmektedir. Bu bağlamda, birçok kez hukuksal sorunlarla karşı karşıya kalınmakta ve konular mahkemelere intikal etmektedir.

Günlük hayatın ve sorumlulukların giderek ağırlaştığı ülkemizde de son yıllarda binaların yönetim kurulları sorunlarına farklı çareler aramaktadır. Ancak birçok kez arzu ettikleri çözüme ulaşamamakta, bu işi beklentileri oranında ciddiye almış kişi/firmalarla karşılaşamamaktadır.

Profesyonel ve etkin çözümler, işletme giderlerinizde ekonomi… işte bu çağdaş yönetim ihtiyacına –ekonomik fiyatlarla- cevap vermek adına yola çıktık. Çeşitli binalarda, iş merkezlerinde ve tesislerde edindiğimiz bilgi birikimlerini ve profesyonel yönetici olarak çalıştığımız dönemde oluşan deneyimlerimizi sizlere de aktarmak istiyoruz. İşimizin ciddiyetinin farkındayız ve hizmetimiz karşılığında bize ödeyeceğinizden daha fazlasını size kazandırmayı ilke edindik.

Pek çok kişi/firmanın bir arada yaşadığı mekanlarda ister istemez sorunlar ortaya çıkmaktadır. Öncelikli amacımız, alınacak profesyonel önlemlerle söz konusu sorunların minimum düzeyde oluşmasını sağlamaktır. Bu nedenle, zamanında ve her konunun uzmanıyla birlikte hareket etmek, işini iyi bilen teknik bir ekiple çalışmak ve işimizi bizzat takip etmek felsefesiyle karşınızdayız.

Ve biliyoruz ki, güvenilir olmanın temeli, şeffaf ve yasalara uygun iş yapmaktan geçer. Bu anlamda, faaliyetleri ve bütçeyi düzenli olarak raporlamak, her istendiğinde denetime açık olmak, birlikte çalıştığımız hukuk bürosunun katkılarıyla alınacak tüm kararları yasalara dayandırmak ve sizleri yasal olarak her türlü riskten korumak diğer bir ilkemizdir.

Sizlerin huzurlu ve güven içinde olmanızı sağlamak, bulunduğunuz ortama temizliği ve düzeni getirmek, kısacası hayatınızı kolaylaştırmak bizim işimizdir. Daha detaylı bilgi paylaşımı için telefonunuzu bekliyoruz.

MEHMET AKAY
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
TİMTAŞ YÖNETİM HİZMETLERİ TİC. A.Ş.

Timtaş Yönetim A.Ş. | Bu sitede bulunan yazılı ve görsel materyalin her hakkı saklıdır.